12.9.2019

Oddíly

4. oddíl – Místecká Čtverka

Náš oddíl má již více než 70letou tradici. Za tuto dobu prošel řadou změn a vystřídalo se v něm mnoho lidí. Změnily se také způsoby, kterými se snažíme zaujmout naše členy. Cíle však zůstaly stejné!

Cílem našeho oddílu je vychovávat schopné lidi, kteří se v životě neztratí, ba naopak dokážou se prosadit v dnešním moderním světě. Chceme, aby se v partě svých vrstevníků a kamarádů stali plnohodnotnými členy společnosti, kteří půjdou příkladem ostatním. Dáváme jim příležitost projevit své schopnosti a vzájemně se naučit toleranci a porozumění.

K tomu všemu využíváme nové výchovné metody, při kterých se dětí formu her učí novým dovednostem. Nechceme u dětí rozvíjet jen jednu stránku jejich osobnosti jako jiné (sportovní, odborné) kroužky, ale člověka jako celek. Chcete-li, aby Vaše dítě bylo připraveno do života, nad čím ještě váháte?

2. oddíl

Jsme malý oddíl kluků a holek ve věku 5-12 let. Scházíme se každý pátek od 16:30 do 18 hodin. O víkendu občas provádíme výlety do přírody nebo na jiná zajímavá místa, v létě jezdíme na tábor. Pokud o nás chcete vědět víc, přijďte se podívat osobně, napište některé z vedoucích.

1. oddíl

Jsme 1. dívčí oddíl Místek. Je nám od 6 až do 99 let 🙂 Máme rády legraci, přírodu, hry a dobrodružství. Společně se učíme a poznáváme nové věci.

V oddíle jsme rozděleny do družin podle věku (v družině je 6 až 10 holek). Přes rok se scházíme pravidelně na družinových schůzkách (1x týdne) a o víkendech vyrážíme na výlety nebo víkendové akce do Beskyd (2x měsíčně).

Vyvrcholením skautského roku je letní tábor v na začátku července. Pokud chceš být součástí naší party, rády tě uvítáme mezi námi.

Rozdělení družin a termíny schůzek v roce 2019/2020

KdoPoznKdyHlavní vedoucí
Mladší světluškyDružina nově vzniklá z náboru, který proběhne v záříPondělí v 16 hodinMartina
VlčataDružina nově vzniklá z náboru, který proběhne v záříPondělí v 16 hodinBubák
Starší světluškyHolky, které měly schůzkyÚterý v 16:30 hodinŠárka
SkautkyHolky, které měly schůzkyČtvrtek  v 16 hodinKača
SkautiKluci, kteří měli schůzky v úterýČtvrtek  v 16 hodinHraboš
Schůzky 2. oddíluSchůzky 2. oddíluPátek 16:30 hodinLea

Jsi starší?

Nevadí, v oddíle samozřejmě máme i lidi od 15 let, a to kluky i holky – rovery a rangers. Jako ostatní tvoří družinu, pouze nemají pravidelné schůzky, ale scházejí se na speciálních akcích.

Nevyhovuje čas?

Ideálem je, aby se členové družin měnili co nejméně. Z praktických důvodů jsou družiny rozděleny zejména podle věku. Toto rozdělení však není striktní a není-li z časových důvodů možné (např. kvůli jinému kroužku) chodit na schůzky dané družiny, nevadí. Je důležitější, aby každý člen oddílu byl v průběhu roku členem některé z družin. Přesuny mezi družinami však prosím konzultujte s vůdcem oddílu.

Kdo schůzky vede?

Vedoucím schůzek (družinovek) říkáme rádcové a jejich pomocníkům podrádci. Obvykle to jsou bývalí řadoví členové oddílu, kterým je 14 (podrádci) až 22 let a mají za sebou čekatelský nebo rádcovský kurz. Jejich jména, čísla a e-mailové adresy naleznete v sekci Kontakty.

Nebude-li daný rádce dostupný nebo máte-li obecnější dotaz, kontaktujte vůdce oddílu.