Víkendovka „Ovocný Svojsík“ 3.-5.11.2023

Kde: skautská základna v Kopřivnici Vanaivan (https://vanaivan.cz/)

Sraz: Pátek 3.11.2023/Vlakové nádraží Frýdek-Místek 16:40 (Odjezd vlaku 17:01)

Návrat: Neděle 5.11.2023/Vlakové nádraží Frýdek-Místek 13:00

Limit účastníků: 17 dětí

Cena: 730 kč

Částku 730 kč posílejte prosím na náš účet (je uveden v kontaktech), do POZNÁMEK>jméno a příjmení dítěte, VARIABILNÍ SYMBOL>rodné číslo dítěte. Cena je vyšší než obvykle z důvodu ceny ubytování

Akce je určena pro děti od 7 let.

Přihlašování bude ukončeno dne 31.10.2023, nebo do naplnění kapacity. Prosíme o uhrazení částky do stejného data.

• večeři na pátek večer
  • pití na cestu
  • spacák (karimatka není nutná, k dispozici jsou matrace)
  • oblečení na ven podle počasí a do chaty
  • přezuvky
  • pevnou obuv
  • pláštěnku
  • hygienické potřeby
  • ešus, příbor, hrneček
  • věci jako na schůzku
  • šátek, oddílové tričko, kroj
  • kopie kartičky pojišťovny

Doporučujeme vše sbalit do jednoho batohu. Cesta do Kopřivnice trvá celkem 1.5 hodiny.

Pravidelně užívané léky i s popisem, prosím odevzdejte na místě Zelenému (zástupce zdravotníka). Zdravotníkem akce je Barbora Pešicová.

Dopravu na Vanaivan a zpátky do F-M má na starosti Zelený (Michal Krkoška).

Společně nasedneme na vlak a vydáme se do Kopřivnice. Pojedeme vlakem směrem Frýdlant. n. O. a Veřovice (2 přestupy). Cesta nebude krátká, nudit se však nebudeme protože si po cestě zahrajeme hry.

Z vlakového nádraží Kopřivnice se vydáme na Vanaivan (15 minut cesty). V průběhu víkendovky se vydáme na zříceninu hradu Šostýn, která leží poblíž Vanaivanu. V neděli opustíme Kopřivnici v 11:30, čeká nás stejná cesta domů.

Rozloučíme se v 13:00 na nádraží ve Frýdku-Místku.

K pozvání na akci přikládám dopis, který se nám dostal v nedávné době do klubovny. Není v moc dobrém stavu, jakoby k nám cestoval roky. Pro špatný stav psaní je zde obsah přepsán:

Vážený skaute Československa v budoucnosti!

Doufám že se k tobě tento dokument dostal bez velkých problémů… Píši ti, drahý skaute z krušného roku 1918. V rámci zdokonalení skautské pošty, a rozvinutí nabídky bobříků pro náčelníka Svojsíka jsem zahájil menší experiment s názvem: časostroj! (jde o pilotní název). Mám ale pocit, že můj experiment řídí sám sebe, než já jej… Zvolil si vlastní druh komunikace… ovoce. Sem a tam z něj vypadne papírek ve tvaru takové hrušky nebo jahody a texty na něm jsou šifrované… Jakoby jednal stroj sám za sebe a něco chystal!

V době kdy píši tento dopis, ještě žádný druh ovocné komunikace neexistuje…. Proto se obracím na tebe, drahý skaute z budoucnosti. Tento dopis hodlám dát do mého časostroje. Věřím že ho dokáže sám odeslat do doby, kdy je ovocná komunikace plně vyvinuta!

Prosím ozvěte se nám zpátky do roku 1918. Mám pocit že se něco chystá.

Se stiskem levice,

Hlavní bobříkovač