Betlémské světlo 16.12.2023

je plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Rozvoz světla zajišťují skauti a skautky z celého světa a tento rok se k nim připojí i naše středisko.

*Přihlašování vyplňují pouze vybraní členové družinky, nebo náhradníci!!!!

Kdy: sobota 16.12. 2023

Sraz: v 10:00 u klubovny 

Konec akce: 14:00 u klubovny

Cena: 80 Kč (jízdenka tam a zpět)

S sebou:

  • Kroj (nebo skautské tričko) a šátek!!!!!
  • 2 čajové svíčky (čím delší bude jejich hořlavost, tím lépe)
  • Špejli na zapálení svíčky
  • Teplé oblečení
  • Pití
  • Kopii kartičky pojišťovny

Program

V klubovně si rozebereme naše lucerničky a vydáme se na cestu k vlakovému nádraží. Tam nám plamínek předají skauti z Frýdlantu a pojedou společně s námi vlakem, na trase Frýdek-Místek -> Český Těšín. Na každé zastávce na nás budou čekat skauti a občané z daných obcí/měst, kterým rozsvítíme jejich lucerničky a pojedeme vlakem dále.

Vedoucí akce:

Hana Tóthová – Očko

720582023

hanca.tothova@skaut.cz