Výprava na Ivančenu 20. 4. 2024

Stejně jako v minulých letech se i letos vydáváme na výstup na Ivančenu. Na ní se nacházející mohyla nám připomíná osudy skautů popravených za účast v protinacistickém odboji. Cestou se blíže seznámíme s jejich příběhem i historií založení Ivančeny. Z Frýdku-Místku dojedeme do Krásné, odkud se vydáme k Ivančeně. Zde se zúčastníme poledního ceremoniálního programu s ostatními skauty a cestou zpátky se vydáme do Malenovic. Odtud pojedeme autobusem do Frýdlantu a poté vlakem zpět do Frýdku-Místku.

Sraz: 7:40 na zastávce Místek, poliklinika (autobus odjíždí v 8:00)

Konec: 16:00 před budovou vlakového nádraží ve Frýdku (příjezd vlaku je v 15:59)

Cena: 80 Kč – plné jízdné/40 Kč – poloviční

V případě, že má dítě/vedoucí nabitou ODISku, bude stačit 17 Kč na vlak. Cesta tam je MHD bus na Visalaje, tj. pro držitele ODISky zdarma

• Kroj (nebo oddílové tričko) + šátek (kdo má)
  • Věci jak na schůzku (budeme je potřebovat!)
  • Menší kamínek, který položíme na mohylu
  • Jídlo a pití na celý den
  • Pláštěnku
  • Vhodné oblečení a obuv podle počasí
  • Kartička pojišťovny (stačí kopie)
  • Kapesné dle vlastního uvážení (nahoře je možné koupit nášivku na kroj)

Závazné přihlášky prosím posílejte do čtvrtka 18. 4., poté kupuji jízdenky na vlak. Pokud
    se někdo přihlásí později, bude si ji muset shánět sám na místě (ve Frýdlantě máme na
    přestup jen 9 minut a nemuseli bychom stihnout koupit jízdenky).

V případě omluvení dítěte na poslední chvíli proto budu potřebovat částku za vlak doplatit. Děkuji.

Vedoucí akce:
    Tereza Bukovjanová (Výška) – telefon: 777 037 153